Εκδρομές – Επισκέψεις

4ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

Πραγματοποίηση εκπαιδευτικής επίσκεψης στα Ιωάννινα – Κέρκυρα στα πλαίσια πολιτιστικών προγραμμάτων των τάξεων Β’ και Γ΄στις 08-04-2016 έως 11-04-2016.

Συνοδοί καθηγητές : Μπούμπα Στυλιανή

Παπαεμμανουήλ Ιωάννης

Στρατάκη Χρύσα

Τσιάγκα Μαργαρίτα

ΧΩΡΟΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ

1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΜΝΗΜΗΣ

Στις 1 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στην Κορμίστα εκδήλωση μνήμης για την σφαγή  101 κατοίκων  από τους Βουλγάρους το 1941.

%cf%87%cf%89%cf%81%ce%af%cf%82-%cf%84%ce%af%cf%84%ce%bb%ce%bf

Το σχολείο μας συμμετείχε στην εκδήλωση με τιμητικό άγημα 6 μαθητών ( 1 σημαιοφόρος και 5 παραστάτες ) και συνοδό καθηγήτρια την κ. Μπούμπα Στυλιανή.

Νέα Κερδύλλια

Στις 17  Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στα Νέα Κερδύλλια εκδήλωση μνήμης για την εκτέλεση 250 πατριωτών από γερμανικά στρατεύματα κατοχής και την καταστροφή των Άνω και Κάτω Κερδυλλίων.

Το σχολείο μας συμμετείχε στην εκδήλωση με τιμητικό άγημα 6 μαθητών ( 1 σημαιοφόρος και 5 παραστάτες ) και συνοδό καθηγήτρια την κ. Σπυροπουλου Ε.

kerdilia

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 4ΗΜΕΡΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ